V sredo, 22.10.2015, je popoldansko jesensko sonce na šolsko dvorišče privabilo nasmejane obraze učencev in učiteljev naše šole od 1. do 5. razreda. Odvijala se je prava tržnica. Vsako leto jo pripravimo v okviru OPB ob svetovnem dnevu hrane. Učenci si zgubajo denarnice, izrežejo denar, pripravijo cenike in določijo vloge. Tudi letos smo z učenci pripravili zdrave namaze- s tuno, z zelišči in s papriko. Na dvorišče smo namestili mizice za dobrote, ki smo jih pripravili in so jih učenci tudi prinašali v šolo – sadje, orehe, lešniki in kostanje, ki smo jih skuhali. Učenci so sami stiskali jabolčni sok, ki je pritegnil tudi starše, ki so prihajali po svoje otroke v šolo in vrtec. S tržnico želimo pri učencih vzbuditi željo po zdravi hrani, pridelani v domačem okolju, ki naj se prenaša v domove otrok kot vsakdanji življenski slog.

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost