OTROŠKI PARLAMENT v šolskem letu 2016/2017

TEMA: Otroci in načrtovanje prihodnosti.

KDAJ: Šolski otroški parlament:  petek, 3. 2. 2017.
Medobčinski otroški parlament: torek, 7. 3. 2017
Pomurski otroški parlament: marec, 2017
Nacionalni otroški parlament: april, 2017

KAJ JE? Otroški parlament je program vzgoje otrok in mladostnikov za demokracijo. Je ena od izvirnih oblik spodbujanja otrok k izražanju lastnih mnenj o vprašanjih, ki jih po demokratičnem postopku izberejo sami.

NAMEN: da mlade naučimo demokratičnih pravil, strpne komunikacije, argumentiranja, dogovarjanja, oblikovanja skupnih mnenj, stališč in sklepov ter sprejemanja odločitev.

CILJI:

1. uresničevanje Konvencije ZN o otrokovih pravicah, predvsem 13. člena,
  2. vzgoja in izobraževanje mladih za aktivno in demokratično državljanstvo ter multikulturnost,
  3. nudenje možnosti mladim za aktivno obliko participacije v družbi,
  4. »okrepitev glasu« otrok,
  5. razvijanje komunikacijskih spretnosti,
  6. razvijanje sodelovalne kulture,
  7. razvijanje sposobnosti za odločanje in sprejemanje odgovornosti,
  8. usmerjanje učencev v samostojno sporočanje, vrednotenje, iskanje in povezovanje informacij;
  9. spodbujanje učenja, ki vodi do razvoja samostojnega, kritičnega in ustvarjalnega mišljenja;
  10. razvijanje odgovornega odnosa učencev do soljudi, do naravnega in družbenega okolja.

ŠOLSKI PARLAMENT NA OŠ DR. ANTONA TRSTENJAKA NEGOVA

Šolski parlament je potekal 2. 3. 2017 v učilnici likovne in glasbene umetnosti, kjer smo se zbrali vsi učenci in učitelji šole. Na šolski parlament smo letos povabili tudi dva gosta, gospoda Zlatka Muleca in gospo Natašo Borko Tavželj. Parlament je uspešno vodil predsednik šolske skupnosti Kristijan Klemenčič, zapisnik je zapisovala podpredsednica Amanda Kaučič Rajšp.

Zapisnik 27. šolskega otroškega parlamenta