UJETE V MEDMREŽJU

Spoštovani starši!
na TV SLO 1 prihaja češko–slovaški izobraževalni dokumentarni film Ujete v medmrežju, ki prikazuje družbeni eksperiment, v katerem se je v zgolj 10 dneh na lažne profile 12-letnic odzvalo 2458 spolnih plenilcev. Ogledate si ga lahko 25. maja ob 20. uri.

»Vedela sem, da se spolno nadlegovanje otrok na spletu dogaja že vsaj desetletje; kar pa me je pri snemanju vsakokrat znova osupnilo, je dejstvo, kako hitro so plenilci napadli dekleta in po uvodnih stavkih prešli k eksplicitnim povabilom k spolnosti. Dekleta so jim komaj sproti odgovarjala,« pravi scenaristka in režiserka Barbora Chalupova.
Dokumentarni film bo po koncu predvajanja – ob 21. uri na TV SLO 1 – pospremila informativna pogovorna oddaja Moje mnenje, ki jo bo vodila Jelena Aščić; v njej se bodo osredotočili predvsem na stanje na tem področju v Sloveniji.
Ustvarjalci zelo nazorno prikažejo pasti spletnih klepetalnic v katere se lahko zelo hitro ujamejo tudi vaši otroci. Zato vam ogled priporočamo.

(Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost