4. oktober je obeležitev dneva boja proti mučenju živali. S tem dnem smo začeli  z našo uspešno/bogato tradicionalno akcijo zbiranja hrane za prostoživeče živali Pomurja (predvsem za mačke). Ponovno smo dokazali, da nam je mar tudi za prostoživeče živali v naši okolici, ki bodo tako tudi z našo pomočjo in dobrosrčnostjo spet za lep/določen čas preskrbljene z našo darovano hrano. Letos smo zbrali čez 200 kg različne konzervirane/pakirane hrane. Pričakovano prednjačijo mlajši učenci, in sicer so letos rekorderji četrtošolci z 3, 7 kg na učenca, na drugem mestu pa naši najmlajši, prvošolci, z 2, 8 kg na učenca. Tudi učitelji smo bili v akciji pomoč in zgled odgovornosti in sočutnosti do živali. Ob tej priložnosti  nam je članica društva za zaščito živali Pomurja (DZŽP), ga. Ana Žnidarič  izvedla predavanja/delavnice po triletjih, in sicer, kako  živeti živalim prijazno, da so živali-čuteča bitja in o živalih okrog nas. Za darovano hrano se toplo zahvaljujemo vsem, ki ste karkoli prinesli, prav tako pa tudi staršem, ki vsa leta podpirate našo akcijo.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost