4. oktober je obeležitev dneva boja proti mučenju živali. S tem dnem smo začeli  z našo uspešno/bogato tradicionalno akcijo zbiranja hrane za prostoživeče živali Pomurja (predvsem za mačke). Ponovno smo dokazali, da nam je mar tudi za prostoživeče živali v naši okolici, ki bodo tako tudi z našo pomočjo in dobrosrčnostjo spet za lep/določen čas preskrbljene z našo darovano hrano. Letos smo zbrali čez 200 kg različne konzervirane/pakirane hrane. Pričakovano prednjačijo mlajši učenci, in sicer so letos rekorderji četrtošolci z 3, 7 kg na učenca, na drugem mestu pa naši najmlajši, prvošolci, z 2, 8 kg na učenca. Tudi učitelji smo bili v akciji pomoč in zgled odgovornosti in sočutnosti do živali. Ob tej priložnosti  nam je članica društva za zaščito živali Pomurja (DZŽP), ga. Ana Žnidarič  izvedla predavanja/delavnice po triletjih, in sicer, kako  živeti živalim prijazno, da so živali-čuteča bitja in o živalih okrog nas. Za darovano hrano se toplo zahvaljujemo vsem, ki ste karkoli prinesli, prav tako pa tudi staršem, ki vsa leta podpirate našo akcijo.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.