24. 10. praznujemo dan OZN. Ob letošnjem prazniku je generalni sekretar Združenih narodov v poslanici zapisal, da so Združeni narodi odsev sveta, kakršen je – in želja po svetu, za kakršnega vemo, da je lahko. Naša odgovornost je pomagati zgraditi svet miru, trajnostnega razvoja in človekovih pravic za vse.

Organizacija združenih narodov je bila ustanovljena po drugi svetovni vojni z željo ohraniti mir na svetu in preprečiti ponovne vojne. Danes se moramo, zaradi vojn po vsem svetu, še toliko bolj posvečati miru in mednarodnemu sodelovanju v dobro vseh nas. V letu 2024 se bomo vse UNESCO šole v Sloveniji posvečale vzgoji za mir.  Poslanica ob dnevu OZN in krajši posnetek sta dostopna tukaj. 

Učence vabimo tudi k prebiranju knjig v okviru bralne značke za UNESCO bralce. Priporočilni seznam najdete v knjižnici in na tej povezavi.

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost