Naša šola in  vrtec se nahaja v neposredni bližini naravnih bogastev: gozda, travnikov, kmetijskih obdelovalnih površin (npr. vinogradov, sadovnjakov, njiv). Te naravne danosti izkoriščamo tudi v izobraževalne in vzgojne namene. Vse leto spremljamo menjavo letnih časov in življenje v naravi. Tako se učimo sobivanja z njo in pomena ohranjanja čistega okolja.

Otroci vrtca predšolska skupina so prvošolce povabili na učni sprehod v gozd, kjer smo se skupaj razgibali, igrali in zabavali v vsej mogočnosti gozda. Pokazali in predstavili so nam svoj gozdni kotiček, v njem smo res uživali. Gozd  se ves čas spreminja, kar pomeni, da je idealen vzgojno-učni prostor. Verjamemo, da bomo skupaj preživeli še veliko časa  v gozdni igralnici, kjer bomo preživljali skupne trenutke z elementi gozdne pedagogike. 

Fotografije si lahko ogledate tukaj.

Zapisala učiteljica 1.razreda Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost