V tem tednu, natančneje v soboto, 23. septembra praznuje Slovenija državni praznik. Slovenci smo športni narod, kar dokazujejo rezultati, ki segajo v svetovna merila, številni rekreativci in društva polna mladih športnikov. Vse to je prepoznala tudi država, ki je 18. junija 2020 na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije, razglasila 23. september za Dan slovenskega športa.
V tem tednu se bodo šolska igrišča, športne dvorane in fitnes centri po celi državi napolnila z mladimi in vsemi, ki jim je šport blizu. Tudi na naši šoli bomo v ta namen v sredo izvedli športni dan. Učenci in učitelji bomo ta dan preživeli čim bolj razgibano ob različnih dejavnostih.
Učenci od 2. – 5. razreda bodo izvedli pohode v okviru programa Zlati sonček in Krpan. Podali se bodo na različne relacije in spoznavali geografske, turistične, zgodovinske in naravne znamenitosti Negove in njene širše okolice. Pohode bodo popestrili z elementarnimi in šaljivimi športnimi igrami.
Učenci od 6.- 9. raz. bodo »športali« v pustolovskem parku Betnava v Mariboru. Park nudi
pustolovščine na sedmih progah, ki so speljane na različnih višinah pod krošnjami dreves.
Želim, da ta dan preživite zabavno, predvsem pa varno z veliko mero pravega adrenalinskega
navdušenja.
Naj bo dan slovenskega športa priložnost, da si vzamemo čas za šport.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.
Vesna Pintarič

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost