Naš dan se je začel na avtobusni postaji v Negovi, kjer smo se ob pol šestih zjutraj z avtobusom odpravili proti Dunaju. Na poti do Dunaja smo malo čez polovico poti imeli postanek za malico in toaleto. Po postanku smo se odpravili nazaj na avtobus in naprej proti Dunaju. Po majhni zamudi smo končno prispeli ter se peš odpravili proti prvemu postanku tistega dneva. Najprej smo si torej ogledali palačo in vrt Scönbrunn. Tam smo si ogledali približno 23 prečudovitih in lepo okrašenih ter ohranjenih soban oziroma dvoran ter izvedeli nekaj o habsburških vladarjih, ki so svojega časa tam bivali. Ogledali smo si tudi vrtove, ki so v tem času bili še posebej lepi in urejeni. Iz palače smo se sprehodili do živalskega vrta. Živalski vrt je tudi del Scönbrunna in vrtov. Stoji že od druge polovice 18. stoletja in vsako leto ga obišče približno dva milijona ljudi. Tam nam je bilo zanimivo, saj smo namreč videli veliko vrst različnih živali. Od levov in slonov do pingvinov, severnega medveda in drugih živali. Po končanem ogledu živalskega vrta smo se malo peš in malo z avtobusom odpravili proti prirodoslovnemu oziroma naravoslovnemu muzeju. Tam smo si v dveh urah lahko ogledali celoten muzej. Videli smo ogromno vrst različnih živali, ki si si jih lahko ogledal po kontinentih ter morjih in oceanih. Videli smo tudi drugi del muzeja, v katerem so bili predstavljeni minerali, kristali in drugi dragi kamni. Na koncu ogleda smo imeli še nekaj časa za malico in toaleto. Odločili smo se, da si bomo pred odhodom v Prater še malo ogledali središče Dunaja. Sprehodili smo se po centru mesta, ter se na poti ustavili še v kavarni Starbucks, če smo želeli še kaj popiti. Nato smo si ogledali še eno izmed lepših in večjih cerkev na Dunaju, Stephansdom. Tam si lahko kupil in prižgal svečko za koga izmed svojih bližnjih. Po ogledu centra in cerkve smo se navdušeni odpravili še na zadnjo destinacijo, Prater, zabaviščni park, za katero sem mnenja da se nam je najbolj vtisnila v spomin. Tam smo imeli časa dobro uro, da smo šli na vožnje, katere smo si želeli preizkusiti. Vse so bile zelo zabavne ter so nas napolnile z adrenalinom ter nas na nek poseben način zaradi strahu tudi povezale. Po vseh teh vožnjah smo se približno ob pol osmih odpravili nazaj na avtobus ter z njim nazaj v Negovo. Pozno zvečer smo prispeli domov ter se utrujeni, a hkrati polni novih vtisov odpravili domov v svoje postelje. Ta izlet nam bo vsem ostal v spominu. Ogled fotografij v galeriji.

Tia Lucia Ornik, 9. r

 

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost