V času pusta vsaka gospodinja rada pripravi krofe. Ampak te je težko narediti, saj smo še premajhni, da bi jih znali. Smo pa se zato naučili pripraviti miške, ki prav gotovo uspejo še tako nespretni gospodinji in uspele so tudi nam, v podaljšanem bivanju.

Recept je: 0,5 kg namenske moke, pecilni prašek,  4 jajca, 6 žlic sladkorja, vanilin sladkor, 4 dl navadnega jogurta, limonina lupina, pomarančna lupina, malo ruma ter olje za cvrenje.

Z veseljem smo mešali jajca s sladkorjem in vanilinom, dodali jogurt in ostale sestavine, čisto na koncu pa smo počasi umešali moko, pomešano s pecilnim. Malo smo počakali, da se je olje segrelo do primerne temperature. To smo preizkusili s kuhalnico. Miške je cvrla učiteljica, saj se je bala, da se ne bi opekli.

Miške so bile slastne in bi jih pojedli še več. Morda pa jih bomo naredili tudi doma s pomočjo mamic. Saj ni treba, da je pustni čas. Miške lahko jemo katerikoli dan v letu.

Ogled fotografij v galeriji.

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost