Začne se 8. Teden pisanja z roko, in sicer med 23. in 27. januarjem 2023, v katerem naša šola sodeluje že od vsega začetka. Nosilna tema Tedna pisanja z roko je tokrat Mislim tiho, pišem počasi, s katero se želi v ospredje postaviti počasnost, pa tudi dejstvo, da naš rokopis odraža naša notranja stanja.

Otroke spodbujamo k razmišljanju o počasnosti in dobrobitih le-te. Današnji način življenja namreč v ospredje postavlja hitrost in obilje, zato se od te odmikamo, vendar zadovoljstvo prinašata prav počasnost ter umirjenost.

Na šoli bodo v sklopu pouka potekale različne dejavnosti. V akciji lahko sodelujejo vsi učenci in delavci šole, krajani in tudi vi, spoštovani starši. Vabimo vse iz naše okolice, ki uporabljajo svinčnik in papir v fazi oblikovanja idej, da podprete pobudo.

Pišem, torej sem!

Jerica Golob Peterka