V petek, 16.12., se je v telovadnici naše šole odvijala kulturna prireditev, v počastitev dnevu samostojnosti in enotnosti ter dobrodelnemu koncertu. Prireditev so pripravili otroci iz vrtca, učenci šole ter zaposleni. Prvi del so pripravili sedmošolci. V domoljubne misli so vpletli pesmi, ki nam pričajo o pomembnosti samostojne Slovenije. V drugem delu so se nam predstavili učenci po razredih, vključno z vrtčevskimi otroki. Z večinoma glasbenimi točkami so nas popeljali v pravo decembrsko vzdušje. V tretjem delu pa smo bil priča dramsko glasbeni prireditvi z naslovom, Sreča se poveča. Nastopajoči so nam pričarali zgodbo o sreči. Sporočili so nam, da srečo vselej nosimo s seboj, le potruditi se moramo, da jo vidimo. Kadar je težko, potrebujemo ob sebi prijatelja. Ker pot je krajša in lažja, kadar jo premagujeta dva. Sporočili so nam, da si v tem prazničnem času vzemimo nekoliko več časa zase, za prijatelje ter se obkrožimo s pravimi ljudmi. Tistimi, ki našo srečo povečajo.
Ob koncu se je g. ravnatelj v svojem nagovoru zahvalil vsem prisotnim ter sporočil, da je izjemno vesel, da je telovadnica bila nabito polna, saj vsaka prodana vstopnica nosi nasmeh našim otrokom. Prispevek smo namreč v celoti namenili skladu našega vrtca in šole. Prav tako je poudaril, da se sreča ne zgodi sama od sebe in ni samoumevna. Potrebno jo je iskati in proizvajati, vsak dan ter biti hvaležen, za vsak trenutek posebej. Svoj nagovor je zaključil z mislijo Toneta Pavčka: »Sreča je srečati prave ljudi, ki v tebi pustijo dobre sledi.« Fotografije so na ogled v galeriji.

Naj vas sreča spremlja tudi v letu, ki prihaja. Srečno!

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost