Učenci Denis Ajlec, Taj Kramberger in Žan Kramberger so osvojili bronasta priznanja na 54. Likovnem svetu otrok v Šoštanju
V četrtek, 19. 5. 2022, smo se udeležili otvoritve razstave izbranih likovnih del na OŠ Karla Destovnika  Kajuha Šoštanj. Letos obeležujemo 100. obletnico rojstva pesnika in partizana Karla Destovnika Kajuha, kateremu je bila posvečena tudi tema likovnega natečaja in kulturni program z naslovom  »Sanje nemirnega časa«. Šoštanjski natečaj ima zelo bogato in dolgo tradicijo spremljanja otroške likovne ustvarjalnosti, kateremu je zmeraj dodan tudi katalog z izborom del in obrazložitev strokovne komisije. Na poti v Šoštanj  smo se ustavili  še v Noordung centru Vitanje, kjer smo imeli strokovno vodenje po centru vesoljskih tehnologij. Herman Potočnik Noordung (1892-1929) je bil inženir slovenskega rodu, katerega knjiga »Problemi vožnje po vesolju« je  močno vplivala na razvoj poletov v vesolje, kakor tudi na sodobno vizualno umetnost doma in po svetu. Nagradne ekskurzije so se udeležili tudi štirje učenci z OŠ II Murska Sobota, prav tako prejemniki bronastih priznanj.
Iskrene čestitke vsem nagrajencem!

Mentor: Matjaž Geder, profesor likovne umetnosti

Vabljeni k ogledu v galerijo.

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost