V okviru projekta Amnesty Internatiomal NOČ KNJIGE 2022, smo z učenci 1. in 2. razreda izvedli bralni opoldan s knjigo Marcus Pfister: MAVRIČNA RIBICA, NA POMOČ!
Bili smo nadvse ustvarjalni, delovni in zavzeti, razmišljali smo in se pogovarjali o podobnih situacijah, kot jih je doživela mala ribica. Knjiga nas je nadvse navdušila in prevzela. Izdelali smo ribice, na hrbtno stran smo narisali (1.r) in napisali (2.r) nauk zgodbe, ribice smo razstavili na panoju pred razredom in oblikovali pravo malo sceno iz pravljice. Pogovor je bil tudi usmerjen v človekove pravice in na naši stopnji primerno smo se o njih pogovorili in jih obnovili. Srečni smo, da je Mavrična ribica odprla oči vsem ostalim ribicam in pomagala mali ribici, srečen konec v pravljici je naše veliko zadovoljstvo. Tukaj si lahko ogledate nekaj fotografij.
V projektu so sodelovale učiteljice: Katja Perkovič, Maja Bokan in Helena Šamperl Petrovič.

Vodja projekta: Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost