Naša šola se je pridružila dobrodelnemu projektu mariborskega humanitarnega društva UP-ornik »6.000.000 ladjic za 6.000.000 žrtev«. Namen akcije je zbrati šest milijonov ladjic za šest milijonov žrtev genocidov. Ladjice bomo poslali na Srednjo ekonomsko šolo  in gimnazijo Maribor.  Iz zbranih ladjic  bo skupina študentov arhitekture ustvarila umetniško inštalacijo, ki bo na voljo za ogled na SEŠG Maribor. Ob končani inštalaciji bodo ladjice poslali v reciklažo. Zbrani denar  bo namenjen društvu UP-ornik za plačilo najnujnejših položnic ter nakup trgovinskih darilnih kartic za vse uporabnike.

Učenci naše šole so pridno izdelovali ladjice in jih skupaj ustvarili 1649! Vsem sodelujočim učencem se zahvaljujemo za sodelovanje.