Tudi letošnji Otroški parlament je bil posvečen temi Moja poklicna prihodnost – že tretje leto po vrsti. Na šoli smo tako v mesecu februarju izvedli različne aktivnosti. V 1. triletju smo mentorica Otroškega parlamenta Mateja Šajhar ter devetošolki Ines in Tija izvedle delavnice, v katerih so učenci ugibali o poklicih, poslušali pravljico v angleščini in slovenščini o poklicu učitelj in se igrali igro spomin. Učenci 4. in 5. razreda so si v okviru oddelčne skupnosti medsebojno predstavili poklice. Četrtošolci so se posvetili poklicem, ki bi jih želeli sami nekoč opravljati, petošolci pa so raziskali sodobne poklice, kot so influencer, gamer, youtuber. Učenci od 6. do 9. razreda so preko Zoom-a sodelovali v debati o aktivnostih, ki so jih izvedli v tem šolskem letu. Razmišljali so o smislu ocenjevanja vedenja v šoli in v kakšni meri bi bil ta podatek lahko relevanten za bodoče delodajalce. Učenci so bili enotnega mnenja, da bi bilo takšno ocenjevanje vedenja preveč subjektivno in bi lahko tudi slabo vplivalo na prihodnjo karierno pot. Gospa ravnateljica se je spomnila, da je bilo nekoč ocenjevanje vedenja prisotno tudi v naših šolah in se je bilo resnično težko odločiti, kako učence oceniti, zato je bila zelo vesela, ko so to ukinili. Na naši šoli smo v petek, 11. marca, gostili tudi medobčinski Otroški parlament. Potekal je na daljavo, udeležile so se ga še OŠ Apače, OŠ Gornja Radgona, OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici, OŠ Kapela in OŠ Kajetana Koviča Radenci. Mlade parlamentarce sta nagovorila ravnateljica, gospa Slavica Trstenjak in župan občine Gornja Radgona, gospod Stanislav Rojko. Našo šolo so na parlamentu zastopale Ines, Katrin, Zoja in Laura. Učenci so debatirali v skupinah, ki jih je izvedla gospa Karmen Vaupotič iz Fundacije Prizma. Pogovarjali so se o vzornikih ter o kariernih izzivih, s katerimi se srečujejo mladi. Ob koncu srečanja so izvolili predstavnike za 32. nacionalni Otroški parlament, ki bo letos ponovno potekal v Državnem zboru RS, izvolili so tudi predstavnike za pomurski Otroški parlament. Učenci so predlagali teme, o katerih bi se želeli pogovarjati v prihodnje. Večina jih je bila mnenja, da današnji čas prinaša veliko perečih problemov, o katerih je potrebno spregovoriti. Upamo, da bodo mladi znali izzive naslavljati na miren način in s komunikacijo tudi ko odrastejo, saj bodo zase in za svoje otroke le tako zagotovili brezskrbno in mirno prihodnost.

Zapisala: Mateja Šajhar

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost