Bliža se mednarodni dan boja proti otroškemu raku, ki ga obeležujemo 15. februarja. Junaki 3. nadstropja, društvo staršev otrok, zdravljenih na hemato-onkološkem oddelku vas vabi, da si 15. 2. pripnete zlato pentljo – simbol otroškega raka in se jim pridružite pri ozaveščanju o raku pri otrocih. V vseslovenski akciji lahko sodelujete na več načinov s pomočjo gradiv, ki smo jih pripravili za ta namen.

Na društvu Junaki 3. nadstropja ugotavljajo, da se o otroškem raku malo ve in da vrstniki obolelih otrok pogosto mislijo, da je rak nalezljiva bolezen. Zaradi stranskih učinkov zdravljenja raka ima večina obolelih otrok težave, kot so izguba las, imunska oslabljenost, utrujenost, težave z gibanjem … njihovi vrstniki pa jih zato ne sprejemajo. Mnogi imajo stiske, ko se po dolgotrajnem zdravljenju vračajo med vrstnike. Z namenom boljše ozaveščanja javnosti-predvsem otrok so pripravili nekaj zanimivih gradiv, ki jih delimo z vami.

-Letak (povezava)
-Navodila za izdelavo zlate pentlje (povezava)
-Pobarvanke za otroke (povezava)

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost