Spoštovani starši, dragi učenci,
s strani Ministrstva za šolstvo smo bili v okrožnici obveščeni o spremembah glede samotestiranja učencev v osnovni šoli.
Po odloku Vlade RS, ki prične veljati 1. 11. 2021:

• se prostovoljno s testi HAG za samotestiranje za potrebe izvajanja vzgojno-izobraževalnega programa testirajo vsi učenci od 1. do 9. razreda
  • učenci izvedejo samotestiranje dvakrat tedensko v domačem okolju
  • učenci so za potrebe prostovoljnega samotestiranja upravičeni do 10 testov HAG za samotestiranje na mesec
  • teste HAG za samotestiranje dvignete v lekarnah s kartico zdravstvenega zavarovanja učenca (od 29. 10. 2021 naprej)

Ker se počitnice iztekajo, vas prosimo, da ste pred vrnitvijo otrok v šolo pozorni na možne znake ali okužbe s COVID 19 ali pa še kakih drugih sezonskih bolezni. Otroci z njimi ne sodijo v šolo in jih zadržite doma.
Vnaprej hvala, za obvestila o okužbah v vašem domačem okolju. Tudi na tak način nam pomagate šolo ohraniti varno, da ostane odprta in pouk poteka pod ukrepi B ukrepov kolikor toliko normalno.
Resnično pa vas prosimo, da v šolo prihajajo res zdravi učenci.

Hvala za sodelovanje in prijazen pozdav!
ODLOK VLADE RS      PROTOKOL SAMOTESTIRANJA UČENCEV