Letos smo se odločili, da v svojo družbo ob začetku branja za bralno značko povabimo posebnega gosta. Gosta, ki se je do danes ukvarjal že s tolikimi stvarmi, da smo imeli enostavno premalo časa, da bi vse našteli. A vedno sta ga spremljali glasba, novinarstvo, zdrav način življenja, predvsem pa zgodbe. V zadnjih dvanajstih letih je spisal in objavil več kot 178 pravljic, pesmic in stripov za otroke ter jih objavil tako v revijah, kot knjigah; za katere je bil tudi nagrajen. Ustvaril je svojstvene svetove, značaje, zaplete in razplete. Zase pravi, da bo del njega večni otrok. Je marsikomu v navdih in je tisti pisatelj, ki mladino prepriča, da odložijo telefon in posežejo po pisani besedi.Po kratkem kulturnem programu nas je Žiga X Gombač s čudovitimi in sporočilnimi zgodbami popeljal v svet domišljije, zgodovine in besed. Še posebej veseli in ponosni so bili prvošolci, da so svojo darilno slikanico prejeli prav iz rok pisatelja.
In ne pozabite:
Bralec bo vedno znal poiskati prave in pravilne odgovore, ker se v branju skriva čarovnija razumevanja vsega.
Zapisala: Jerica Golob Peterka

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost