Učenci 6.,7.,8., in 9. razreda so imeli v četrtek, 7. 9., tehniški dan, v okviru katerega so si ogledali najprej Muzej vojaške zgodovine v Pivki. V muzeju so jim predstavili razna vojaška vozila in vojaško zgodovino Slovenije po 2. svetovni vojni. Zagotovo je bil najbolj zanimiv ogled podmornice, kjer so učenci v manjših skupinah, pa še vedno zelo nagneteni ugotovili, da je življenje vojakov v podmornici vse prej kot romantična pustolovščina. Dan se je nadaljeval v Postojnski jami, kjer so se učenci peljali z vlakcem, poslušali o stalaktitih, stalagmitih in videli človeško ribico. Čisto na koncu je sledil ogled Predjamskega gradu, kjer je vitez Erazem Predjamski izgubil svoje življenje kar na stranišču. No, to se morda smešno sliši, a stranišče je zadela topovska krogla, saj ga je sovražniku izdal služabnik. Erazem je zato umrl zaradi padca v globino. Dan je bil dolg, a tudi zanimiv. ker pa je bila naslednji dan v Negovi mala maša, smo si lahko v miru odpočili. Nekaj fotografij si lahko ogledate v galeriji.

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost