V petek, 10.9.2021 smo se tri punce z mentorico Petro udeležile UNESCO projekta na OŠ Turnišče, kjer smo spoznavali kupinarstvo. Kupinarji so bili vaški trgovci. Trgovali so z jajci, kokošmi, piščanci in petelini.

Kupinarji so s kolesi, na katerih so imeli posebne kletke kupovali blago ter ga preprodajali večjim trgovcem. Po prihodu v Turnišče smo se peš odpravili v Renkovce, kjer smo si ogledali film o kupinarjih ter muzej z lično prikazanimi  pripomočki iz takratnih časov. Po malici smo se razdelili v dve skupini in začeli z bolj ustvarjalnim delom. V eni skupini smo se ukvarjali z gledališko dejavnostjo, kjer smo odigrali nekaj odlomkov iz ogledanega filma. To ni bilo tako enostavno, saj smo brali ter govorili v prekmurskem narečju, ki je nam nekoliko tuje in ga posebej težko izgovarjamo. V drugi skupini pa smo morali likovno uprizoriti delček filma, ki nam je najbolj ostal v spominu. Po končanih delavnicah smo se odpravili nazaj v Turnišče, po kosilu pa domov. Sam dan nam je bil izjemno všeč, saj so imeli vse zelo lepo pripravljeno, spoznali pa smo tudi temo, o kateri do sedaj nismo vedeli še nič.

Špela, Zoja in Tia Lucia

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost