Četrtkovo dopoldne sem s prvošolci izkoristila dan za spodbujanje radovednosti in veselja do umetniške dejavnosti. Doživljali, spoznavali in uživali smo v malo drugačni umetnosti – umetnosti slikanic šivank, avtorice Manice K. Musil. Njene slikanice so res nekaj posebnega. Vsaka živalca, vsak element je narejen iz različnega blaga. Ob osnovni zgodbi teče tudi strip in vse skupaj predstavlja zanimivo, barvito in razgibano dogodivščino. Ob poslušanju zgodbic so prvošolci uživali v barvitosti in raznolikosti materialov, ki sestavljajo šivano ilustracijo. In prav to šivano ilustracijo, smo si ogledali na razstavi v Negovskem gradu. Za zaključek našega kulturnega dneva pa smo se preizkusili tudi v šivanju. Vsak učenec si je sešil svojo hobotnico, katera ga bo spominjala na prav poseben dan v tednu otroka.
Fotoutrinki so v galeriji.

Zapisala učiteljica 1. razreda Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost