Besede letošnjega slogana Evropskega tedna mobilnosti nas opominjajo, da pred svojimi potmi razmislimo o vseh možnostih prevoza. Namesto avtomobila raje izberimo kolo in uporabimo tiste vrste prevoza, ki je za nas optimalen in okolju prijazen.

Na naši šoli smo izvedli veliko aktivnosti, v času od 16. 9. 2020 do 22. 9. 2020, ki spodbujajo tak prevoz, da ne onesnažuje okolja, zmanjšuje hrup v okolici šol in vrtcev in omogoča otrokom uporabo javnih površin, na katerih ne poteka prevoz z avtomobili. Učenci razredne stopnje so risali na javne površine različna prevozna sredstva in razmišljali, kako vse bi lahko prispeli v šolo s starši na okolju prijazen način, brali smo zgodbice na temo promet, učili se pesmic, izdelovali didaktične igre in se peš podali na opazovalne sprehode v okolico šole. Prvošolce je tudi obiskal gospod policist in se z njimi podal na poučno vodeni sprehod po okolici šole, kjer jim je prikazal pravilno prečkanje ceste ter jim podal pomembne napotke za varno udeležbo v prometu.

Fotografije najdete v galeriji.

Zapisala učiteljica 1. razreda Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost