V sredo, 24. aprila 2019, se je ekipa učenk naše šole udeležila 13. regijskega preverjanja usposobljenosti ekip prve pomoči osnovnih šol, ki je potekalo v Osnovni šoli Tišina. Na preverjanju je sodelovalo 12 ekip.

Ekipa prve pomoči učencev naše šole je na preverjanju dosegla 955  točk in  s tem osvojila 1. mesto. Pridobile so pravico zastopati Pomursko regijo na državnem tekmovanju osnovnošolskih ekip iz prve pomoči na Debelem Rtiču, ki bo 11. maja.

Preverjanje znanja je obsegalo teoretični del iz znanja o zgodovini Rdečega križa in prve pomoči ter  praktični del, kjer so učenke morale pravilno oskrbeti  šest  poškodovancev z različnimi poškodbami, od opeklin, poškodb glave, zaprti zlom podlahti, odprti zlom gležnja, vinjenost in oživljanje s pomočjo avtomatskega defibrilatorja. Članice ekipe so  poleg znanj in veščin s področja nudenja prve pomoči krepile tudi občutek za solidarnost in humanost, ki sta še kako pomembna za vzdrževanje dobrih medčloveških odnosov.

Zahvaljujem se članicam ekipe: Tini Pintarič, Lani Smrke, Maši Nikl, Qantu Angelini Rovšek Soto, Katrin Kavčič, Ines Kavčič in Tiji Bračič za vloženi trud, ter jim iskreno čestitam za doseženi uspeh. Več utrinkov s tekmovanja je v galeriji

O preverjanju na OŠ Tišina je  tudi objavljeni članek in veliko fotografij dosegljiv na spletni povezavi https://www.vestnik.si/najvec-znanja-iz-prve-pomoci-pokazali-ucenci-iz-negove-6697326.

Mentorica RK Jelka Žurman