V novembru in decembru smo namenili posebno pozornost učenju o človekovih pravicah. Najprej so učenci prostovoljci iz 9. razreda izvedli delavnice za učence od 4. do 7. razreda na temo otrokovih pravic. Mlajše učence so osveščali o tem, da veliko otrokom po svetu niso zagotovljeni niti osnovni življenjski pogoji, pravica do šolanja, zdravstvene oskrbe in miru. S pomočjo slik so prikazali razliko. Skupaj smo ugotavljali, da smo lahko hvaležni in srečni, da živimo na tem koščku sveta.
Pridružili smo se tudi akciji Amnesty International Slovenija Pišemo za pravice. Podpisovali smo peticije, tudi spletne, pisali apele, ustvarjali solidarnostna sporočila in se predvsem učili strpnosti in spoštovanja človekovih pravic.  Zato so ponovno prostovoljci devetošolci predstavili mlajšim učencem primere kršitev človekovih pravic ljudem, za katere pišemo letos. V šoli smo pripravili kotiček s peticijami in povabili učence, starše, učitelje in druge obiskovalce šole, da se nam pridružijo pri zbiranju podpisov. Fotografije so na ogled v galeriji.

Evgenija Peternel

 

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost