20. novembra praznujemo Mednarodni dan otrokovih pravic. Na OŠ Dr. A. Trstenjaka Negova smo se odločili sodelovati v projektu humanitarne organizacije Unicef in smo dali našim učencem priložnost, da so stopili v čevlje učiteljev, ravnateljice, hišnika ter drugih zaposlenih na šoli.V poklicih na šoli so se preizkusili najbolj pogumni učenci 7., 8. in 9. razreda. Večina učencev je prevzela vlogo učiteljev, dva učenca sta spoznala delo hišnika, eno učenko je zanimalo delo računovodkinje, trije učenci pa so se seznanili z delom ravnateljice in prevzeli tudi nekaj njenih nalog (npr. pripravo nadomeščanj). Aktivnosti so potekale v različnih šolskih urah na Mednarodni dan otrokovih pravic ter še naslednji dan. Vsak učenec je kot učitelj, ravnatelj, hišnik oz. računovodkinja preživel eno šolsko uro. Predvsem so učne ure potekale v 1. triletju, po ena ura pa je bila izvedena v 4., 5. in 6. razredu. Ker je letošnja tema šolskega parlamenta še vedno Šolstvo in šolski sistem, je bila to zanimiva in dobrodošla dejavnost, ki je popestrila delo na šoli.

Učitelji so bili z ‘nadomestnimi’ učitelji izjemno zadovoljni in so povedali, da so se vsi zelo odgovorno pripravili na učne ure, tako da bomo podobno aktivnost mogoče izvedli tudi naslednje šolsko leto. Za učence-učitelje je bila izkušnja zanimiva, za gostujoče razrede pa tudi zabavna. Učenci-učitelji so poučevali v glavnem slovenščino, matematiko, angleščino ter športno vzgojo. Fotografije so na ogled v galeriji.

Mateja Šajhar

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost