V petek, 21. 9. 2018, so se trije devetošolci z mentorjem udeležili mednarodnega projekta Meja, ki je potekal ob Pomniku braniteljem slovenske zemlje v Cerju pri Novi Gorici. Tako smo vse UNESCO ASPnet šole iz Slovenije obeležile mednarodni dan miru. Srečanje je organizirala Gimnazija Nova Gorica v sodelovanju z društvom TIGR, Občino Miren – Kostanjevica in DPŽ Miren Orehovje. Prireditelji so za učence pripravili uvodno predavanje, kateremu je sledilo delo po delavnicah. Qantu in Anže sta se udeležila zgodovinsko-umetniške delavnice. Amanda se je podala po Poti miru in raziskovala zahodni rob kraške planote. Dogodek se je zaključil s slavnostnim govorom nacionalnega koordinatorja UNESCO šol, gospoda Jožeta Bogataja in sajenjem drevesa miru.
Fotografije so na ogled v galeriji.

Matej Kraner

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost