V sredo, 7. 2. 2018, smo na osnovni šoli dr. Antona Trstenjaka Negova pripravili proslavo pred Prešernovim dnevom, ki so jo organizirali učiteljici Jerica Golob Peterka in Mateja Šajhar ter učitelj Aleksander Šijanec. Proslava se je začela ob 17. uri v šolski telovadnici, ki so jo pripravili devetošolci pod vodstvom Mateje Vodenik. Devetošolci so tudi pomagali učiteljici Danieli Šedivy pri pripravi scene. Na začetku je nastopila Qantu, ki je ob spremljavi Aleksandra Šijanca na sintesajzerju zapela himno. Nato sta učenca 7. razreda Tai Nerat Tomc in Mihael Maurič deklamirala pesem Franceta Prešerna: Apel in čevljar. Takoj za tem sta učenca 9. razreda Ema Vogrin in Jaka Rojko naredila uvod v temo proslave: Moj lajf/moje življenje. Ta učenca sta tudi sicer vodila celotno proslavo in med premori med točkami v obliki igre razpravljala o temi. Nato so učenci 7., 8. in 9. razreda (Qantu, Tina, Miha, Lana, Amanda K. Rajšp, Maja, Nuša) deklamirali Prešernovega Povodnega moža. Za deklamacijo je otroški pevski zbor zapel prvo pesem z naslovom Preljubi Šentlenart. Za tem sta Alenka in Qantu oddeklamirali Prešernove Magistrale. Amanda Kaučič Rajšp je zaigrala na klarinet ob spremljavi Aleksandra Šijanca. Sledil je otroški pevski zbor, ki je zapel dve pesmi Tri race, tri pure in V pradavnini. Nastopi je tudi šolski bend 8 Asic in zaigral pesem Šum na srcu. Učenke mladinskega pevskega zbora so potem zapele pesem Jabuko. Temu je sledila Alenka Senekovič s pesmijo Nihče ne ve. Pred koncem je sledila podelitev nagrad nagrajencem literarnega natečaja Moj lajf/moje življenje. Nagrade za najboljši likovni prispevek so dobili: Nina Erdeljan, Lucija Rengeo, Jakob Šipek, Lara Kozar in Enej Kozar. Z literarnim prispevkom pa so še posebej izstopali Nejc Smrekar, Kris Horvat, Darjan Pešić, Tai Nerat Tomc, Alenka Senekovič in Alina Gradiščaj. Vsem nagrajencem iskreno čestitamo!

Zahvaljujemo se tudi založbama Mladinska knjiga in Rokus, papirnici Kleopatra Gornja Radgona, ki so poleg naše šole pomagale priskrbeti nagrade. Proslavo so zaključile učenke mladinskega pevskega zbora, ki so zapele Pesem o upanju.

Fotografije najdete v galeriji.

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost