Devetošolci Tevž, Aleks, Tilen in Erik so v torek, 9. 1. 2018 sodelovali na ROBOsled delavnici, ki ga je organizirala Srednja elektro-računalniška šola – SERŠ Maribor. Cilj delavnice je bil izdelati robota, ki bo sledil črti. Učenci so se tako imeli priložnost srečati z elektronskim vezjem in z različnimi elektronskimi elementi, ki so jih sami spajkali na vezje. Fotografije iz delavnice.

SERŠ vsako leto organizira tekmovanje za osnovnošolce ROBOsled, ki je del robotskega državnega tekmovanja ROBObum. Učenci vsako leto tekmujejo s hitrimi in izvirno oblikovanimi robotki, ki poskušajo v najkrajšem možnem časi prevoziti po črni črti od starta do cilja. Učenci pa imajo možnost pokazati tudi svoje teoretično znanje z reševanjem testa na računalniku.

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost