Kakor že nekaj let do sedaj se tudi v tem letu učenci in delavci OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova pridružujemo globalni kampanji pisanja pisem – Pišem za pravice, ki jo Amnesty International organizira novembra in decembra. Učenci višjih razredov bomo pisali apele v slovenščini in angleščini pri urah pouka, oddelčni skupnosti ter sami. Zavedamo se, da lahko včasih pisma spreminjajo življenja. Po vsem svetu bodo ljudje spet pisali za svoboščine, ki so bile nekaterim odvzete. S pomočjo pisem bodo tisti, ki zlorabljajo in mučijo, privedeni pred roko pravice. In tisti, ki so po krivem zaprti, bodo spet svobodni. Verjamemo, da nam skupaj lahko uspe. Zato vas vabimo, da se nam pridružite in da se sliši tudi vaš glas.
27. novembra bomo prostovoljci med 15. in 17. uro organizirali akcijo Pišemo za pravice v avli šole tudi za starše, člane različnih društev v kraju in vse prebivalce krajevne skupnosti Negova–Spodnji Ivanjci. K sodelovanju v akciji smo povabili tudi sosednjo šolo v naši občini OŠ Gornja Radgona.V kolikor se tega dne ne morete udeležiti akcije, lahko apel podpišete v avli šole vse do 15. decembra.

Vabljeni!

Prostovoljci OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova z mentorico Evgenijo Peternel

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost