Dne, 15. junija 2017, so si učenci 5. razreda ob budnem očesu dveh policistov PP Gornja Radgona, gospodu hišniku, razredničarki in mentorici kolesarskega tečaja pridobili kolesarsko izkaznico. S tem so  pridobili pravico vožnje po prometnih površinah in postali enakovredni udeleženci v prometu, ampak to še zdaleč ne pomeni, da zna otrok v resničnih situacijah na cesti in v križiščih vedno pravilno reagirati. Za to so potrebni kilometri vožnje, za kar pa pri pouku prometne vzgoje v osnovni šoli ni ne možnosti, ne časa. Na cestah je vse več in več avtomobilov in s tem se nevarnost za šibkejše v prometu povečuje. Starši priporočam Vam, da otroka kljub opravljenemu kolesarskemu izpitu nadzorujete in mu dovolite samostojno vožnjo v prometu šele takrat, ko se sami prepričate, da zna pravilno ravnati v različnih prometnih situacijah na cesti. Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Učenci – kolesarji obljubljajo: pazili bomo na svojo varnost in prosimo vse, ki se nahajajo na cesti, da pazijo na nas.

Varno in srečno vožnjo.

 

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost