V sredo, 8. 3. 2016, se je v sklopu preventive in vzgoje v cestnem prometu na naši šoli  izvajal program »JUMICAR«, to je izobraževalni program preventivne vzgoje otrok, ki poučuje otroke, kako se vesti v prometnem okolju.

Učenci od 3. do 5. razreda so bili v praktičnem delu postavljeni v vlogo voznika in so doživljali dogodke kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. Spoznali so, kako težko je vozilo pravočasno ustaviti, kako pomemben je varnostni pas, predvsem pa, da se voznik kljub previdnosti včasih ne more pravočasno odzvati, če se otrok neprevidno in nepričakovano vključi v promet. V teoretičnem delu pa so ponovili najpomembnejši pravili v prometu, in sicer: OSTATI ŽIV; za kar pa je potrebna MIRNA HOJA IN OPAZOVANJE.

Izvajanje programa »JUMICAR« so finančno omogočili Občina Gornja Radgona, d. o. o. Fandial , Montaža Sergio, Elrad International, Komunala Radgona in  Transport Rojko.

Več utrinkov si oglejte v galeriji.

Učiteljice 3., 4. in 5. razreda

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost