22.3.2017, smo se UNESCO šolci : Maša, Tanja in Jakob, ob 07:30, z učiteljico Sonjo JAGARINEC, odpravili v OŠ Kapela. Udeležili smo se  UNESCO projekta: Živimo skupaj.Obisk na OŠ Kapela je bil kot nagrada za uspešno učno pomoč vrstnikom, ki ga izvajamo na OŠ Dr. A. Trstenjaka Negova že drugo desetletje in še druge oblike prostovoljstva, pod mentorstvom ga. Evgenije PETERNEL in ga. Sonje JAGARINEC. Ob prihodu na Kapelo, smo se najprej malo razgledali  naokrog, saj je bilo za Jakoba in Mašo to nekaj popolnoma novega.

Zatem smo se učenci odpravili v ustrezne učilnice, v  katere so nas razvrstili. Vsak od nas treh je bil v različni delavnici. Jakob je prišel v lesarsko delavnico, kjer so izdelovali ptičje hišice in krmilnice. Maša je bila v delavnici, kjer so imeli predavanje in praktično vajo, kako oživljati ljudi, zatem vmesno športno aktivnost in s kulinaričnim zaključnim delom delavnice, v kateri so pekli EKO kruh in skuhali jabolčni kompot. V moji delavnici so se odvijale posebno zanimive stvari. Prišla je ekipa  srednješolk iz srednje zdravstvene šole iz Murske Sobote. Izvajale so masažo obraza, ličenje in urejanje nohtov. Vse učenke  in mentorice  smo preizkusile ličenje in urejanje nohtov. Bilo je izvrstno. Dan se mi je zdel zanimiv, zagotovo se bom spominjala druženja in sproščenega klepeta z vrstniki iz različnih šol ter obiskov v drugih delavnicah med odmori. Našla pa sem tudi nekaj informacij v zvezi z mojo  poklicno usmeritvijo.

Po zaključku delavnic in kosilu, smo se z lepimi vtisi odpravili nazaj v OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova.

Zapisala: Tanja STRAJNŠAK, učenka 8.razreda OŠ DR. Antona Trstenjaka Negova.

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost