27. januarja smo devetošolci, Nuša, Nina, Saša in Tjaž, v okviru Mednarodnega dneva spomina na holokavst, prisostvovali učni uri, namenjeni obeležitvi tega Unesco dneva.
Ura je potekala v židovski sinagogi v Lendavi, namenjena pa je žrtvam holokavsta pa tudi tistim, ki so te grozote preživeli. Pripravili so jo učitelji in učenci tamkajšnje osnovne šole. Predstavili so nam življenje judov med 2. svetovno vojno, nas opozorili na pomembnost judov za mesto Lendava ter skozi fotografije predstavili judovsko družino Blau. Predstavitev nam je bila všeč, smo pa imeli kar nekaj težav z razumevanjem, saj je predstavitev potekala delno v slovenščini, delno pa v madžarščini. V vitrinah sinagoge smo si ogledali židovske zapise, slike, predmete in nekaj simbolov njihove vere. Na ta dan poteka 71. let od osvoboditve zloglasnega taborišča Auschwitz. V spomin se nam je posebej vtisnila misel: »Spominjanje povezuje preteklost s sedanjostjo in preteklost s prihodnosti.«

Fotografije ;-)

Zapisali učenci: Nuša Kaučič, Nina Štajnfelzer, Saša Ivanenko, Tjaž Starovasnik

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost