V četrtek, 11. 3. 2016, je na Osnovni šoli Franceta Prešerna Črenšovci potekal 12. pomurski otroški parlament, ki so se ga udeležili mladi parlamentarci iz štirih Upravnih enot, in sicer Murske Sobote, Lendave, Gornje Radgone in Ljutomera. Zbrane sta v uvodu nagovorila ravnateljica šole mag. Marija Horvat in poslanec Republike Slovenije g. Jože Horvat. Sledil je krajši kulturni program in imenovanje delovnega predsedstva. Nina Perša, učenka OŠ Miška Kranjca Velika Polana, je predstavila poročilo z lanskega nacionalnega otroškega parlamenta. V nadaljevanju so potekale predstavitve poročil z medobčinskih otroških parlamentov in pestra razprava. Srečanje se je zaključilo s potrditvijo osmih delegatov za 26. nacionalni otroški parlament, ki bo potekal 11. aprila 2016 v Državnem zboru Republike Slovenije. Našo šolo je zastopal učenec Luka Škoda iz 9. razreda, ki je bil imenovan tudi kot delegat Pomurja za 26. nacionalni otroški parlament v Ljubljani. Fotografije si lahko ogledate tukaj.

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost