Pogosto se nam dogaja, da se znanje in vedenje o naravi, rastlinskem svetu in zeliščih, ki se je v naših prednikih ‘nabiralo’ skozi leta, desetletja in stoletja, izgublja, pozablja in nezadržno propada. Dogaja se nam, da morda rastlino še poznamo, kaj več o njej pa ne vemo. Da bi ta znanja in praktična vedenja, ki so še ostala, ohranili, potrebujemo rešitev. Z učenci 2. razreda in PB smo se prijavili na Unesco projekt Vzgajamo zelišča, saj si želimo spoznati košček našega zeliščnega bogastva. V mesecu septembru smo v učilnici uredili zeliščni kotiček. Posejali in posadili smo različna zelišča, ki so jih učenci prinesli od doma. Ko bodo zrastla jih bomo porezali in posušili ter z njimi napolnili vrečke – dišečke. V razredni knjižnici smo nastavili različna knjižna gradiva o zeliščih. Najraje prebiramo knjigo Polonce Kovač, Zelišča male čarovnice. Po negovskem zeliščnem vrtu nas je popeljala gospa Karolina, ki smo jo poimenovali kar »zeliščarka« ter nam predstavila različna zdravilna zelišča. Mmmmm, kako so dišala …

Fotografije so na ogled v galeriji.

Zapisala: Petra Starovasnik Dumić

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost